All I Own – Bütün Eşyam Bu

Bilinçli eskitmeyle ilgili araştırma yaparken ilginç bir hikayeye raslamıştım. Hikaye kahramanı, yaşaması için yalnızca gerekli olan eşyaları evinde tutuyor, geri kalanları bağışlıyor ve çöpe atıyordu. Yaşaması için kala kala elinde bir düzine eşyası kalmıştı. Yani, kahraman bizim gibi “belki bir gün lazım olur” mantığıyla yaşamamış, yalnızca gerçekten gerekli olanları elinde tutmuştu. Fotoğrafçı Sannah Kvist, kendi…

1

Bilinçli eskitmeyle ilgili araştırma yaparken ilginç bir hikayeye raslamıştım. Hikaye kahramanı, yaşaması için yalnızca gerekli olan eşyaları evinde tutuyor, geri kalanları bağışlıyor ve çöpe atıyordu. Yaşaması için kala kala elinde bir düzine eşyası kalmıştı. Yani, kahraman bizim gibi “belki bir gün lazım olur” mantığıyla yaşamamış, yalnızca gerçekten gerekli olanları elinde tutmuştu.

Fotoğrafçı Sannah Kvist, kendi zihnimde bu hikayeyle bağlantı kurmama sebep olan All I Own” (bütün eşyam bu) adında güzel bir fotoğraf serisi oluşturmuş. Bu seride 80’lerde doğan 8 farklı insanın fotoğrafı var. Şu tarz fotoğraflardan hoşlanıyorsanız, seri tam size göre.

7
6
5
4
3
2
8