Bloglar Ölüyor

Bir zamanlar internetin popüler siteleri, firmaların reklamlarını yaptırmak için yazarlarına promosyon ürünler gönderdiği bloglar, artık ölüyor. İnternette paylaşım trendi, gün geçtikçe daha kısa formatlı paylaşımlara dönmüş durumda. Twitter’ın 140 karakter sınırlaması ve tumblr’ın her geçen gün bir adım daha öne çıkması kısa formatlı paylaşımların daha çok tutulduğunun göstergesi. Özetle bloglar artık okunmuyor. Çünkü, artık internet…

Bir zamanlar internetin popüler siteleri, firmaların reklamlarını yaptırmak için yazarlarına promosyon ürünler gönderdiği bloglar, artık ölüyor. İnternette paylaşım trendi, gün geçtikçe daha kısa formatlı paylaşımlara dönmüş durumda. Twitter’ın 140 karakter sınırlaması ve tumblr’ın her geçen gün bir adım daha öne çıkması kısa formatlı paylaşımların daha çok tutulduğunun göstergesi.

Özetle bloglar artık okunmuyor. Çünkü, artık internet kullanıcıları bir platformdan her şeyi değil, her platformdan bir şeyler okumayı tercih ediyor.  Facebook, haber siteleri, takip ettiği üç beş blog, twitter, ekşi sözlük, takip ettiği birkaç site… Zaplama kültürümüz, internette bu sitelerin olduğu sekmelere de yansımış durumda. Bu sekmeler arasında 5’er saniyeliğine gezinip bir sonrakine geçiyoruz.