Yeni Macbook Air: İnceliğin Standartları Değişiyor

Bahsettiğimiz dizüstü bilgisayarın en ince yeri sadece 0.3 cm; en kalın yeriyse 1.7 cm. 11.6 inçlik model 1.06 kg. İnsanın aklına hemen, bu inceliğin içine bilgisayarın işlemcisini, ekran kartını ve diğer özellikleri nasıl sığdırdıkları, geliyor.  Bu, kimsenin deneyemediği ancak Apple’ın tercih ettiği donanımlarla mümkün olabiliyor. Apple’ın, bir yandan yazılım konusunda büyürken, diğer yanda teknolojiyi fiziksel…

Bahsettiğimiz dizüstü bilgisayarın en ince yeri sadece 0.3 cm; en kalın yeriyse 1.7 cm. 11.6 inçlik model 1.06 kg. İnsanın aklına hemen, bu inceliğin içine bilgisayarın işlemcisini, ekran kartını ve diğer özellikleri nasıl sığdırdıkları, geliyor.  Bu, kimsenin deneyemediği ancak Apple’ın tercih ettiği donanımlarla mümkün olabiliyor. Apple’ın, bir yandan yazılım konusunda büyürken, diğer yanda teknolojiyi fiziksel olarak bir dizüstünü bu rakamlarla karşımıza getirmesi, gelecek konusunda bu sektöre ağırlığını iyice koyacağa benziyor.

Teknik özellikleri

  • Harddisk’i SSD niteliğinde.
  • 5-7 saat arasında pil ömrü vaadediliyor.
  • 0.19 inçlik ekranında
  • NVIDIA GeForce 320M ekran kartı kullanıyor. Bu kart günümüz standartları için ortalamanın üstünde bir ekran kartı. Bu ekran kartıyla 2010 yapımı oyunları %40’lık bir kaliteyle oynarsınız. (Kaynak)
  • Wireless anlamında tatmin edici 802.11n teknolojisi kullanılmış.

Ayrıntılı bilgi için MacbookAir’in sayfasını ziyaret edebilirsiniz.