Search Regex: WordPress Replace Eklentisi

WordPress uploads dizinim uzun zamandır wp-content/ idi. FTP’den siteye her giriş yaptığımda wp-content klasörü içerisinde yüzlerce dosyayla karşılaşıyordum. Blog içeriğindeki resim yolları ve linkleriyle beraber FTP’deki resim dosyalarını wp-content/uploads klasörüne atmanın yolunu uzun zamandır arıyordum. Nihayet dün Search Ragex adlı eklentiyi keşfettim. Bu eklenti sayesinde veritabanına yani Phpmyadmin’e girmeden, bütün resim yollarını ve linklerini tek…

WordPress uploads dizinim uzun zamandır wp-content/ idi. FTP’den siteye her giriş yaptığımda wp-content klasörü içerisinde yüzlerce dosyayla karşılaşıyordum. Blog içeriğindeki resim yolları ve linkleriyle beraber FTP’deki resim dosyalarını wp-content/uploads klasörüne atmanın yolunu uzun zamandır arıyordum. Nihayet dün Search Ragex adlı eklentiyi keşfettim. Bu eklenti sayesinde veritabanına yani Phpmyadmin’e girmeden, bütün resim yollarını ve linklerini tek tıklamayla değiştirdim.

Tabi önce hem Phpmyadmin’den SQL uzantılı bir yedek hem de WordPress yönetim panelinden XML uzantılı bir yedek aldım. Sonrasında Araçlar / Search Ragex sayfasına yöneldim.

Search Ragex

Blog İçeriğinde Replace

 • Source olarak Post Content’i seçtim, çünkü blog içeriğindeki resimlerin yollarını değiştireceğim.
 • Search pattern kısmına href=”https://www.sinerjik.org/wp-content
 • Replace pattern kısmına href=”https://www.sinerjik.org/wp-content/uploads yazdım.
 • Replace & Save

Custom Fields (Özel Alanlar) Replace

 • Source olarak Post Meta Value’yi seçtim.
 • Search pattern kısmına https://www.sinerjik.org/wp-content
 • Replace pattern kısmına https://www.sinerjik.org/wp-content/uploads yazdım.
 • Replace & Save

Bu eklenti kısaca Phpmyadmin’e girmeden, yönetim panelinden içerikteki belli anahtarları değiştirmenizi sağlar. Bende blog içeriğindeki resim yollarını ve özel alanlardaki resim yollarını değiştirmeye yaradı. Sizde neye yarar bilmiyorum.

Bir yanıt

 1. güroL avatarı
  güroL

  Eklenti ismi Search Ragex değil de Search Regex olmalı.